PROFESYONEL GÜVENLİK HİZMETLERİ
D-DoS (Dağıtık Servis Dışı Bırakma) Atak Önleme Hizmeti

Yüksek kapasiteli koruma hizmetinin verilmesi, saldırının tespit edilmesi, veri trafiğinin temizleme sistemine yönlendirilmesi ve temizlenmiş trafiğin yeniden geri yönlendirilmesi hizmetidir. D-DoS koruma hizmeti TCP flag saldırıları, Spoofing, UDP flooding, Fragment, ICMP, DNS, HTTP flooding saldırıları ve birden fazla kaynaktan tek bir hedefe doğru yapılan saldırı türlerine karşı koruma sağlar.

Avantajları;

 • D-DoS Atak Önleme hizmetinde, istatistiksel analiz yapılarak oluşturulan profile göre saldırı tespit edilir ve önlenir.

 • 2 haftalık izleme süresinden sonra atak durumunda çok kısa bir sürede koruma başlatılır.

 • D-DoS Atak Önleme hizmeti bir devre için 5 Gbps hızına kadar olan saldırılara karşı korur.

 • Hizmet kapsamındaki tanımlama ve takip işlemleriniz 7x24 yapılır.

 • Hizmet kapsamındaki tanımlama ve takip işlemleriniz 7x24 yapılır.

 • DDoS Atak Anında Koruma veya DDoS Sürekli Koruma hizmetlerini aldığınızda, isterseniz aynı zamanda IP-Blok Bazlı Koruma da alabilirsiniz.

Güvenlik Duvarı ('FIREWALL') Hizmeti
Hotspot ('5651' Loglama) Hizmeti

pfSense SMS’li Hotspot Sistemi’nin Özellikleri

Hotspotlar halka açık yerlerde kablosuz internet/ağ hizmetlerinin sağlandığı yerel alanlardır. Hotspotlar bina içleri, kampüs alanları, kurumsal kuruluş kullanım alanları ile sınırlı alanlar için geçerlidir. Mobil bilgisayar kullanıcıları tarafından ziyaret edilen tüm alanlar Hotspot uygulama alanları olarak görülebilir.

Hotspot’a bağlanan kişinin karşısına karşılama ekranı gelir. Bu ekranda kişiye asgari bilgi olarak cep telefonu sorulmak ve/veya TC Kimlik Numarası doğrulaması yapılmaktadır. Kullanıcı cep telefonunu yazıp, gönderdikten sonra kişiye şifre ekranına yönlendirilmekte ve şifresi SMS ile cep telefonuna gelmektedir. Böylece cep telefonun doğruluğu sağlanmaktadır.

Hotspot karşılama ekranı kuruma özel olarak tasarlanır.

 • Dört farklı giriş yöntemi ile kimlik doğrulama yapılabilmektedir,

 • Farklı doğrulama yöntemleri (MySQL, Oracle vs.) entegre edilebilir,

 • İstenilen SMS servis sağlayıcı ile entegre edilebilir. Böylece müşteri hali hazırda kullandığı ekonomik SMS tarifesini kullanır,

 • Günlük, haftalık, aylık, yıllık SMS limiti ve şifre geçerlilik tanımlanabilir ve tanımlar kullanıcı bazında değiştirilebilir,

 • Kullanıcıların şifre talepleri doğrultusundaki SMS gönderimleri MAC adresleriyle eşleştirilerek kayıt edilir.

5651 nolu kanuna göre, internetinizi kullanan misafirlerinizin iç IP adresini, bu IP adresini ne kadar süreyle ve hangi MAC adresiyle kullandıklarını kaydetmelisiniz. Bu yeterli midir peki? Maalesef değil. Sizin dış IP adresinizden işlenecek bir suçta, iç IP adresi ve MAC adresini kolluk kuvvetine vermeniz yeterli olmaz. Bununla birlikte bu IP adresinin ilgili zaman zarfı içinde kimin tarafından kullanıldığını ve hangi sitelere eriştiğini de bildirmeniz gerekir. SMS ile doğrulama, hızlıca internet erişimi vermenizi sağlarken, cep telefonu numarasıyla kişiyi doğrulamanızı sağlar. SMS ile doğrulanan kişinin IP adresi kayıt altına alınır ve IP adresinin tahsis bilgileri ile IP adresinden yapılan bağlantılar kayıt edilir.