Toptan Hat Kiralama (THK) Sabit Telefon Hizmeti

Klasik PSTN (Devre anahtarlamalı analog telefon şebekesi) şebekesinde veya ISDN (Bütünleşik hizmetler dijital şebekesi) Telekom şebekesinde hizmet almakta olan Abonenin hiçbir donanım, kurulum veya aktivasyon işlemi olmadan sadece “işletmeci değişikliği formu” ile ORIS' in avantajlı tarifelerinden faydalanabilmesini sağlayan bir erişim teknolojisidir.

Türkiye genelinde yüksek kapasitede hizmet sunabilen ORIS altyapısı, Profesyonel ses hizmetlerini yüksek hizmet kalitesiyle avantajlı bir şekilde abonelerine sunmaktadır.

Numara Taşıma Sistemi (NTS) Hizmeti

Sabit telefon Abonelerinin kullandıkları telefon numaralarını değiştirmeden ORIS altyapısına taşıyarak sayısız avantajdan faydalanacakları bir ORIS hizmetidir.

Numara taşıma sisteminde, taşınan telefon numaraları IP Telekomünikasyon altyapısına geçtiğinden dolayı yüksek kalite ve yönetilebilir bir platform özelliği kazanmaktadır.. Bu avantajlarından faydalanmak için abone santral sistemlerinin bu teknolojiyi desteklemesi gerekmektedir. Sistem gereksinimlerinin abone tarafından karşılanamadığı durumda , özel ses devresi ve gerekli donanımlar belirli şartlarda ORIS tarafından sağlanmakta veya önerilmektedir.

Coğrafi Numara Tahsisi

Herhangi bir telefon hattı şebekesine sahip olmayan Abonenin, ORIS altyapısından bulunduğu yerleşkeye kadar yeni bir bakır hat ya da ISDN PA/BA hat tesis edilerek ORIS avantajlı tarifelerinden faydalanabilmesini sağlayan hizmetidir.

0850’li Numara Tahsisi

Analog bakır şebekeden farklı olarak ORIS IP şebekesi üzerinde çalışan bu teknoloji ile aynı anda birden fazla çağrı karşılayabilme, arayan numara bilgisi görüntüleme, DDI özelliği kullanabilme gibi avantajlı özellikler kullanımınıza sunulmaktadır. Bu avantajlarından faydalanmak için abone santral sistemlerinin bu teknolojiyi desteklemesi gerekmektedir. Sistem gereksinimlerinin abone tarafından karşılanamadığı durumda , özel ses devresi ve gerekli donanımlar belirli şartlarda ORIS tarafından sağlanmakta veya önerilmektedir.

ORIS abonelerine 0 850 470 xx xx veya 0850 800 xx xx ile başlayan Göçebe Numara blokları tahsis edebilmektedir.